nowoczesny styl w salonie

Trochę o stylach – nowoczesny czy loft?

Dzięki odpowiednio dobranemu stylowi, dom/ mieszkanie staje się prawdziwie indywidualne. Jeśli zdecydowałeś się na zaprojektowanie z nami swojego wnętrza Online, powinniśmy ustalić preferowany przez Ciebie styl. Aby Ci w tym pomóc w kilku zdaniach opiszemy, najpopularniejsze style- czym się charakteryzują i dla kogo są.

Zacznijmy od stylu nowoczesnego, charakteryzuje się on lekkością, przejrzystością oraz praktycznością. Kolory, które pasują do takiego stylu to kolory jasne, stonowane. Najczęściej są to szarości, beże, delikatne brązy.

Styl ten charakteryzuje się dużą ilością przeszkleń, dużą ilością światła szczególnie dziennego. W nowoczesnych wnętrzach pojawia się tylko to co najpotrzebniejsze, tak żeby przestrzeń sprawiała wrażenie uporządkowanej. Jeśli chodzi o dobór materiałów są to zazwyczaj gładkie, polerowane fronty meblowe, stal chrom jako dodatek do stołów, która łączy się zazwyczaj ze szkłem. Często w nowoczesnych wnętrza możemy również znaleźć beton architektoniczny.

Można śmiało stwierdzić iż styl ten jest dla osób, które nie potrzebują dekoracji oraz ozdób, które zbierają kurz, a szukają funkcjonalności i czystości.

Kolejnym stylem jest styl industrialny, zwany również stylem loft. Cechuje go przede wszystkim duża otwarta przestrzeń, która w miarę możliwości wypełniona jest światłem naturalnym wpadającym przez duże okna.

We wnętrzach tych prym wiodą takie materiały jak cegła – najlepiej czerwona , stara z odzysku, metale , betonowe tynki. Stroni się również od zasłaniania okien różnego rodzaju zasłonami. Z dodatków w tym stylu możemy użyć : geometrycznych, metalowych kwietników, czarnych ramek na zdjęcia itp. W stylu tym króluje surowy klimat – minimalna ilość mebli i dodatków. Kolorami rządzącymi tym wnętrzem są czerń, biel, antracyt, drewno.

Jest to wnętrze dla osób lubiących zimne oraz wrażenie „nieskończonej” aranżacji, jednocześnie bardzo dopracowanej i zaplanowanej. Jest również dla osób lubiących przestrzeń oraz wysoki komfort.

Podsumowując oba style są specyficzne oraz różne jednak w każdym z nich można znaleźć coś co sprawi, że będziemy dobrze czuli się w tym wnętrzu. Kolejne dwa style opiszemy już wkrótce w kolejnym artykule.