Pomiary

Jak dokonać pomiarów samodzielnie?
Sprawdź poniżej.

Istotne elementy w pomiarach samodzielnych:

Do wykonania dla Ciebie wymarzonej wizualizacji będę potrzebować wymiarów. Warto zmierzyć pomieszczenie w kilku miejscach ponieważ często jest ono nierówne.

Mamy świadomość tego, że na co dzień nie mierzysz swoich 4 ścian, dlatego jeśli nastąpił ten moment, w którym musisz wysłać nam wymiary danego pomieszczenia bądź pomieszczeń, a nie masz pojęcia jak to zrobić, stworzyliśmy krótką instrukcję jak wykonać to prawidłowo.

Jeśli nie posiadasz rzutu z góry od dewelopera i musisz sam narysować pomieszczenie, przyda Ci się do tego:

  • zwykła miarka
  • długopis lub ołówek
  • kartka papieru

Na wstępie zmierz podłogę, uwzględniając okna ,drzwi, słupy itp. Aby było łatwiej każdej ze ścian nadaj symbol, mogą to być np. litery, cyfry itp. Poniżej zamieściliśmy kilka przykładów jak może to wyglądać:

Zmierz każdą ze ścian według symboli. Potrzebujemy wysokość (pamiętaj, że wysokość mierzymy od poziomu podłogi do sufitu- najlepiej zrobić to w kilku miejscach pomieszczenia), szerokość – uwzględniając dokładne wymiary okien i drzwi według przykładów poniżej:

Jeśli kuchnia, toaleta lub inne pomieszczenie, w którym są stałe przyłącza wodno-kanalizacyjne lub elektryczne, co jest istotne dla projektu, oznacz w którym miejscu się znajdują i zmierz ich wymiar – zgodnie z przykładami poniżej.

Jeśli w Twoim pomieszczeniu znajdują się nietypowe kształty, postępuj zgodnie z powyższymi krokami, zaznaczając wnęki, skosy, nietypowe kształty itp.
Jeśli w przesłanym do nas rzucie będzie dla nas coś niejasne , poprosimy Cię o dodatkowe informacje lub pomiary. Damy Ci dokładne wskazówki, co należy zmierzyć lub oznaczyć oraz jak zrobić to najlepiej.